Positief nieuws over assistentiehonden in België

01-07-2026

BMA zet zich al jarenlang in voor betere erkenning en financiering van assistentiehonden in België. Tijdens een recente commissievergadering van het Vlaams Parlement werd opnieuw duidelijk dat dit onderwerp hoog op de politieke agenda staat.

Minister Caroline Gennez benadrukte het belang van erkende assistentiehonden en sprak zich uit voor duidelijkere regelgeving, betere bescherming van gebruikers en strengere handhaving tegen misleidende aanbieders.

PTSS

Een belangrijke ontwikkeling is dat de minister erkende dat de huidige regelgeving tekortschiet voor onder andere mensen met PTSS. Op dit moment komen zij nog niet in aanmerking voor een vergoeding van een assistentiehond. De aangekondigde herziening van de regelgeving biedt hoop dat dit in de toekomst kan veranderen.

Voorzichtig optimistisch

Hoewel er nog geen definitieve besluiten zijn genomen, ziet BMA dit als een belangrijke stap richting een toegankelijker en toekomstbestendig beleid voor mensen die afhankelijk zijn van een assistentiehond. 

Afbeeldingen

Cookie-instellingen